سوالات متدوال

سیم کارت را داخل دستگاه قرار داده ام ولی دستگاه سیم کارت را تشخیص نمی دهد و کار نمیکند!

قبل از قرار دادن سیم کارت درون دستگاه، آن را داخل گوشی بیندازید و اطمینان حاصل کنید که دارای پین کد نباشد.

سیستم ضد دستکاری تمپر چیست؟

یک کنتاکت NC است که به یکی از زون های دزدگیر (ترجیحاً زون 24 ساعته) وصل می شود و هنگامی که کاور سنسور باز شود تحریک می شود و هشدار به صدا در می آید. این قابلیت روی دستگاه دزدگیر نیز وجود دارد به طوری که دستگاه در هر حالتی باشد، هر زمان که کاور آن باز شود هشدار به صدا در می آید.

با استفاده از نرم افزار های اندروید و IOS چه تنظیماتی را می توان انجام داد؟

تنظیمات بسیاری از جمله فعال یا غیرفعال و نیمه فعال کردن دستگاه، کنترل شارژ، تغییر متن تحریک، حذف زون های بدون استفاده، انتخاب نام زون ها و خروجی ها، فعال و غیر فعال کردن خروجی ها، انجام تنظیمات پنل، متوقف کردن هشدار، گزارش گیری و بسیاری تنظیمات دیگر را به آسانی و بسیار ساده برای دستگاه های M900 ، M910 و تلفن کننده های M100 ، M200 انجام داد. برای استفاده بهتر لطفاً آخرین نسخه برنامه را از همین سایت دانلود بفرمایید.

سنسور های بی سیم تا چه فاصله ای از دستگاه می توانند قرار گیرند؟ چگونه می توان این فاصله را افزایش داد؟

این متراژ برای هر چشم یا سنسور بی سیم دیگر با توجه به مشخصات فنی موجود در کاتالوگ محصول تعیین می شود. با دستگاه های افزایش دهنده سیگنال MTS-100 می توان تا 1000 متر به این فاصله افزود.

دستگاه چه تعداد سنسور بی سیم را پشتیبانی می کند؟

این تعداد برای دستگاه های مختلف متفاوت است. دستگاه های M910 و M900 هر کدام دارای 2 زون بی سیم و دستگاه Z9 دارای 3 زون بی سیم هستند که قابلیت اضافه کرد 8 سنسور بی سیم را دارند. دستگاه جدید M930 دارای 5 زون بی سیم است.

چگونه می توانم چند سنسور را به یک زون وصل کنم؟

ابتدا باید خروجی تغذیه سنسور ها را با توجه به پلاریته آن ها به ترمینال AUX روی برد وصل کنید. سپس خروجی آلارم سنسور ها را به صورت سری به زون مورد نظر وصل کنید.

می توانم چند سنسور را به یک زون وصل کنم؟

ابتدا باید خروجی تغذیه سنسور ها را با توجه به پلاریته آن ها به ترمینال AUX روی برد وصل کنید. سپس خروجی آلارم سنسور ها را به صورت سری به زون مورد نظر وصل کنید.

دستگاه دزدگیر را با خط ثابت شرکت نصب و فعال کرده ایم. در طول روز هرگاه با شرکت تماس می گیرند دزدگیر جواب می دهد، چگونه این مشکل را رفع کنیم؟

در مدل M900 از منوی تنظیمات تلفن کننده با زدن کلید CHECK به قسمت RING COUNTER میرویم. در اینجا می توان تنظیم کرد که پس از چند بوق (2 تا 12) دزدگیر پاسخ دهد. این حالت به صورت پیش فرض روی 2 بوق تنظیم شده است.

زون 24 ساعته چیست؟

در دستگاه های حفاظتی برند Master یک زون به عنوان زون 24ساعته تعریف شده است به این معنا که با فعال کردن این زون از تنظیمات دستگاه، هر زمان که سنسور های مربوط به این زون تحریک شوند دستگاه در هر وضعیتی (فعال،غیرفعال،نیمه فعال) باشد آژیر فعال می شود.در دستگاه های M910 , M900 , M930 زون 5 و در دستگاه MZ9 زون 7 به صورت 24 ساعته می باشد.

چگونه می توان هشدار های اشتباه بیم دتکتور ناشی از عبور حیوانات مانند پرندگان را از بین برد؟

بیم دیتکتور ها دارای تنظیمات زمان قطع هستند. می توانید زمان قطع بیشتری انتخاب کنید تا از بروز هشدار های اشتباه اجتناب کنید.

چه مواردی بیم دیتکتور ها را به صورت زیر هم (موازی) نصب می کنند؟

در مورد هایی که بخواهیم ارتفاع بیشتری را از محل موردنظر (گیت ورودی، بالای دیوارها و …) 2 جفت بیم را به صورت موازی نصب می کنیم.

زون های NO و NC چیست؟

خروجی های آلارم سنسور ها و زون ها معمولاً یک کنتاکت هستند که در حالت عادی باز و یا بسته هستند و زمانی که تحریک می شوند تغییر وضعیت می دهند. اگر این کنتاکت در حالت عادی باز باشد Normally Open (NO) و اگر در حالت عادی بسته باشند Normally Close (NC) نامیده می شوند.