حالت دینگ دانگ چیست و چگونه CHIME در دزدگیر مستر فعال می شود؟

1. حالت دینگ دانگ چیست و چگونه CHIME در دزدگیر مستر فعال می شود؟

CHIME در دزدگیر مستر چیست و چه کاربردی دارد؟

chime به صدای زنگی اشاره دارد که یک کنترل پنل دزدگیر و یا صفحه کلید هنگام فعال شدن سنسور یکی از زون هایی که قبلا برای این قابلیت تنظیم شده است، تولید می کند. در واقع در دستگاه های دزدگیر یک زون وجود دارد که دینگ دانگ یا CHIME نامیده می شود. عملکرد این قابلیت به این صورت می باشد که در زمانی که سیستم غیرفعال باشد، اگر سنسورهایی که به این زون متصل هستند تحریک شوند یک صدای دینگ دانگ از دستگاه پخش می شود؛ به صدا در آمدن این زنگ به کاربر آگاهی می دهد که در فضای تجهیز شده به سیستم دزدگیر، فعالیتی امنیتی رخ داده است، مانند باز شدن در یا پنجره و … .

معمولا این قابلیت در ورودی های مغازه، شرکت و انبارها استفاده کاربرد دارد تا هنگامی که شخصی از در وارد شود دستگاه یک صدای دینگ دانگ پخش کند. در منزل نیز برای تامین امنیت بیشتر در طول روز و یا زمانی که دزدگیر را فعال نکردید و در خانه هستید می توانید سنسورهای موجود در ورودی ها را به زون دینگ دانگ وصل کنید تا اگر شخصی قصد ورود داشته باشد مطلع شوید.

کنترل پنل های دزدگیر دارای تنظیماتی هستند که کاربران می توانند chime را در آن فعال یا غیر فعال کنند. اگر قابلیت chime غیر فعال باشد، هیچ زنگی برای هیچ منطقه تعریف شده ی زونی تولید نخواهد شد. در برخی دستگاه های دزدگیر یک زون مشخص برای این منظور به طور پیش فرض تعیین شده است (حالت CHIME در دزدگیر مستر مدل های M910 و M930). اما در برخی دیگر امکان تعیین زون دینگ دانگ توسط کاربر وجود دارد (حالت CHIME برای دزدگیر مستر مدل MK8000-L).

هنگامی که قابلیت chime فعال می شود، هر زونی که برای این قابلیت تعریف شده باشد به پنل یا صفحه کلید اعلام می کند که وقتی فعال می شوند صدایی تولید کنند.

چگونه حالت CHIME در دزدگیر مستر را فعال کنیم؟

نحوه فعال شدن حالت CHIME در دزدگیر مستر مدل M910 و M930

حالت CHIME در دزدگیر مستر M900 و M910  به صورت پیش فرض برای زون 1 تعریف شده است. از طریق فشردن MEM >>>> وارد کردن 1###  وارد تنظیمات پنل شوید. با فشردن CHECK به بخش CHIME بروید. با فشردن 4 یا 6 می توانید دینگ دانگ را فعال یا غیرفعال کنید. هم چنین می توانید از طریق ریموت دینگ دانگ را فعال یا غیرفعال کنید. با فشردن همزمان کلیدهای  و  و شنیدن صدای یک دینگ دانگ فعال می شود. با فشردن مجدد این کلیدها و شنیدن دو صدای دینگ دانگ غیرفعال می شود.

  • دستگاه M930 این قابلیت را دارد تا زون دینگ دانگ توسط کاربر دستگاه انتخاب شود. برای این منظور از طریق فشردن MEM >>>> وارد کردن 1### وارد تنظیمات پنل شوید. با فشردن CHECK به بخش CHIME ZONE بروید. یکی از زون های 1 تا 5 را به عنوان زون دینگ دانگ انتخاب کنید. عدد نمایش داده شده بیانگر زون دینگ دانگ می باشد. برای فعال یا غیرفعال کردن زون دینگ دانگ از طریق دستگاه با فشردنMEM >>>> وارد کردن 1###  وارد تنظیمات پنل شوید. با فشردن CHECK به بخش CHIME بروید. با فشردن 4 یا 6 می توانید دینگ دانگ را فعال یا غیرفعال کنید. هم چنین میتوانید از طریق ریموت دینگ دانگ را فعال یا غیرفعال کنید. بافشردن همزمان کلید های  و  و شنیدن صدای یک دینگ دانگ فعال میشود. با فشردن مجدد این کلیدها و شنیدن دو صدای دینگ دانگ غیرفعال میشود.

نحوه فعال شدن حالت CHIME در دزدگیر مستر مدل MK8000-L

  • دستگاه MK8000L این قابلیت را دارد تا زون دینگ دانگ توسط کاربر دستگاه انتخاب شود. برای انتخاب زون مورد نظر از منوی کد دهی با کد #58 وارد منوی مورد نظر شوید و با استفاده از کلید های Ù یا Ú شماره زون مورد نظر را مشخص و سپس کلید ENTER را فشار دهید.

برای فعال یا غیرفعال کردن کردن دینگ دانگ در منوی اصلی برنامه کلید B را فشار داده سپس رمز خود را وارد کنید و از منوی بازشده با استفاده از کلید های Ù یا Ú  دینگ دانگ را فعال یا غیرفعال کنید.

چگونه حالت CHIME در دزدگیر مستر مدل M910 و M930 را از طریق اپلیکیشن فعال کنیم؟

در اپلیکیشن دزدگیر مستر با رفتن به بخش تنظیمات و انتخاب تنظیمات پنل می توانید حالت CHIME را فعال و یا غیر فعال کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام نصب و تنظیم سنسورها برای هر یک از زون های کنترل پنل، نصب کننده سیستم دزدگیر شما، سنسور مربوط به درب ورودی و یا مکانی که شما برای این قابلیت در نظر داشته اید را تنظیم کرده باشد.

CHIME و تک آژیر در اپلیکیشن دزدگیر مستر